Jak to działa (Na dolnym pasku jest również link do PORADNIKA VIDEO)

Rejestracja darmowego konta

1. Załóż konto w e-kantorwalut.pl

Pierwszym krokiem jest rejestracja w naszym serwisie. Załóż darmowe konto użytkownika na platformie e-kantorwalut.pl wybierając typ konta, adres e-mail oraz hasło. Hasło powinno zawierać minimum 8 znaków, dużą i małą literę oraz cyfrę. Dodatkowe informacje możesz uzyskać najeżdżając myszką na znak zapytania.

rejestracja użytkownika

 

2. Aktywacja konta

Aktywuj swoje konto i potwierdź rejestracje, klikając na link aktywacyjny w mailu, który od nas dostałeś. Wiadomość powinna znaleźć się w Twojej skrzynce mailowej w ciągu kilku minut od momentu rejestracji.

Jeżeli nie otrzymałeś e-maila, skontaktuj się z nami.

3. Uzupełnij swoje dane osobowe

Po zalogowaniu w Panelu Klienta kliknij Dane Osobowe i uzupełnij wymagane pola oznaczone pojedynczą gwiazdką. Podwójną gwiazdką są oznaczone pola wymagane dla transakcji powyżej 15.000 EUR. Pamiętaj, że wprowadzone dane muszą się zgadzać z danymi, na które są zarejestrowane Twoje rachunki bankowe. Jeżeli będziesz wymieniać walutę na potrzeby firmowe, należy dodatkowo wypełnić dane takie jak: nazwa firmy, typ podmiotu, NIP, oraz dane reprezentanta firmy.

dane osobowe

4. Dodawanie kont bankowych

Dodaj przynajmniej dwa rachunki – jeden złotówkowy i jeden walutowy. Pamiętaj, że rachunek, z którego masz zamiar przelać do nas środki na wymianę, musi należeć do Ciebie. Aby dodać nowy rachunek bankowy, należy kliknąć zielony krzyżyk.

konta bankowe

W każdym momencie możesz zobaczyć dodatkowy opis najeżdżając myszką na znak zapytania. Jeżeli pojawią się dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.

dodawanie konta bankowego

 

Przeprowadzenie transakcji

1. Zasilenie portfela walutowego.

Pierwszym etapem wymiany w Serwisie jest opcja zasilenia Portfela Walutowego.
W celu zasilenia zaloguj się do Panelu Użytkownika i wybierz opcję: WPŁATA ŚRODKÓW

  1. Dostępne są 3 typy zasilenia portfela - zasilenie portfela; zasilenie portfela z symulacją transakcji oraz transakcja automatyczna (szczegóły znajdziesz po najechaniu myszką na znak zapytania).
  2. Określ jaką transakcje będziesz wykonywał: kupno – kupujesz od kantoru walutę, sprzedaż – sprzedajesz kantorowi walutę
  3. Wybierz jaka waluta będzie kupowana/sprzedawana.
  4. Określ rachunki bankowe, które będą brały udział w wymianie.
  5. Wpisz ilość kupowanej/sprzedawanej waluty.

wpłata środków

Po wpisaniu wszystkich danych kliknij: pokaż dane do przelewu.

 

2. Wyślij środki na rachunek e-kantorwalut.pl

Zaloguj się do swojego banku i zleć przelew środków do e-kantorwalut.pl wg podanej instrukcji. Ważne, aby nie zmieniać tytułu podanego przelewu – może to opóźnić zaksięgowanie przelewu w naszym systemie. Po zleceniu przelewu w banku wróć do Panelu Użytkownika w e-kantorwalut.pl i kliknij przycisk „ Potwierdzam przelew”.

wpłata środków

Twoje środki zostaną zaksięgowane w naszym systemie. O tym, że są one już gotowe do wymiany zostaniesz poinformowany przez e-mail. W przypadku przelewów wewnątrzbankowych odbywa się to w zasadzie on-line, natomiast przy przelewach pomiędzy bankami uzależnione to jest od rodzaju waluty , ilości sesji wychodzących i przychodzących w danym banku. UWAGA !  Pamiętaj, że zasilenie portfela walutowego jest wstępnym etapem wymiany i dopiero po zaksięgowaniu środków w naszym systemie /Portfelu walutowym/ możesz dokonać fizycznej wymiany walut. (Wyjątkiem jest opcja zasilenia portfela - wpłata środków przy transakcji automatycznej, gdzie Twoje środki zostaną wymienione po kursie aktualnie obowiązującym w momencie księgowania w naszym systemie).

3. Zatwierdź transakcje

Po otrzymaniu informacji o zaksięgowaniu środków w Twoim portfelu walutowym wejdź na Swoje konto i w zakładce TRANSAKCJE wejdź na WYMIANA WALUT (lub STAN ŚRODKÓW) i poprzez opcję „KUP/SPRZEDAJ” wybierz walutę, którą będziesz kupował lub sprzedawał (wg kursu aktualizowanego na bieżąco). 

 

wymiana walut

Podczas zatwierdzania transakcji wybierz konto, na które zostanie wykonany przelew zwrotny. Na zatwierdzenie transakcji masz 10 sekund. Po upływie tego czasu system poprosi o odświeżenie kursu. W każdym momencie możesz zmienić ilość kupowanej lub sprzedawanej waluty. Realizacja transakcji odbywa się przez naciśnięcie przycisku „Zatwierdź transakcje”.

Pamiętaj, że zatwierdzanie transakcji jest możliwe tylko w dni robocze, w godzinach 8.00 - 17.00 (z wyjątkiem zleceń po określonym kursie, gdzie istnieje możliwość zawierania transakcji całodobowo).

Odbywa się to  poprzez zakładkę TRANSAKCJE - ZLECENIA w której możliwa jest wymiana walut po kursie zleconym (oczekiwanym) przez Ciebie - transakcja zostanie wykonana automatycznie w momencie, kiedy dana waluta osiągnie osiągnie oczekiwany (zlecony) kurs.  

kupno eur

4. Oczekuj przelewu zwrotnego wymienionych środków

Po zatwierdzeniu przez Ciebie transakcji realizujemy Twoją wymianę i odsyłamy wymienione środki już po kilku, kilkunastu minutach zgodnie z Twoją dyspozycją. Po wysłaniu środków otrzymasz e-maila ze stosowną  informacją.

zamknij